Podmenu:Jak nás najdete

Mapka Vyšší Brod - ke klášteruCisterciácký klášter Vyšší Brod byl v průběhu staletí zbudován na ostrohu nad soutokem řeky Vltavy a potoka Menší Vltavice. Trhová osada v jeho blízkosti se pomalu rozrůstala a dosáhla na začátku 16. století statutu města. Na začátku 20. století byla z iniciativy kláštera zbudována místní železnice spojující hlavní trať Linec-Praha a údolí Vltavy, které je od 50. let zatopeno přehradou Lipno.

Navzdory odlehlosti místa, kde byl klášter založen, existuje dnes dobré dopravní spojení: autem, vlakem, autobusem i přes síť cyklostezek. Cisterciácký klášter Vyšší Brod - GPS : 48°37'15.24 "N, 14°18'27"E. ID: 3483

 

Vjezd do areálu kláštera je možný jen na předchozí povolení kláštera (zvoňte na vrátnici). Na místní komunikaci od státní silnice k hlavní bráně (na mapce ta vpravo) není možno parkovat a vjezd je možný pouze pro dopravní obsluhu, tedy např. pouze vysadit z automobilu pohybově omezené návštěvníky a pak hned odjet a zaparkovat na parkovišti.

Mapa areálu kláštera Vyšší Brod

Mapa areálu kláštera s přístupovou trasou a parkováním pro automobily i autobusy. Tyto parkoviště nepatří klášteru a jsou placená. 

 


 
© Cisterciácké opatství Vyšší Brod, Klášter 137, 38273 Vyšší Brod, Czech Republic
© Design, redakční systém: Webdesignum 2009 - 2014