Podmenu:Zajímavosti v okolí

Pohled na klášter od rybníka

Mimo prohlídku klášterem lze v okolí navštívit

  • V klášterním kostele denně mše svaté v 6:45 latinsky a o nedělích v 10:00 česky a latinskou chórovou modlitbu v 6:00, v 8:15, v 12:00, 17:30 a 20:00 (v letním období v 18:00 a 19:30).
  • V areálu kláštera se nachází Poštovní muzeum s expozicí o dějinách pošty v naší zemi a výstavou kočárů.  Tyto expozice lze navšívit kdykoliv v době 9:00-17:00, a to v období od května do října.
  • Nad klášterem se nachází středověký umělý kanál přivádějící vodu do kláštera. Podél něj vede opatská stezka ke romantickým vodopádům na potoku Menší Vltavici.
  • Pohled na čelo kostela od východuNa návrší kopce v lese ve vzdálenosti 4km od kláštera se nachází místní poutní místo Maria Rast (Odpočinutí P. Marie).  Nejsnáze lze k němu dorazit podél křížové cesty začínající na horní straně náměstí Vyššího Brodu.  Klíče od něj si lze též zapůjčit na faře na horní straně náměstí.
  • Krásné gotické farní kostely zbudované Rožmberky, a to: v Loučovicích, Přední Výtoni, Rožmberku (klíče u farního správce na faře ve V. Brodě) a dále v Dolním a Horním Dvořišti, Rychnově nad Malší a Cetvinách (klíče u farního správce na faře v Kaplici) a zrekonstruovaný kostel sv. Tomáš v lese u hranic vedle Vítkova Hrádku.

Pohled na klášter ze svahu od západuVítkův Hrádek

Poutní místo Kájov

Poutní místo Římov

Informační centrum města Vyšší Brod

Muzeum Pohraniční stráže

 


 
© Cisterciácké opatství Vyšší Brod, Klášter 137, 38273 Vyšší Brod, Czech Republic
© Design, redakční systém: Webdesignum 2009 - 2014